اقتدار بر باد رفته

مشابه این اتفاق در دوران اصلاحات در افغانستان اتفاق افتاد که منجر به شهادت کاردارهای ایران در آنجا شد. کلید مشترک بین این دو معما چه میتواند باشد؟ چرا در 8 سال دولت های نهم و دهم همچنین جسارتی صورت نگرفت و هیچ کشوری به خود اجازه چنین حرکاتی را در قبال ایران اسلامی نداد؟

در انتهای دولت هشتم و ابتدای دولت نهم صحبت از حمله نظامی به ایران توسط قدرتهای بزرگ با حمایت نوچه های کوچک آنها مثل عربستان بود. ولی با آمدن رییس جمهور محمود احمدی نژاد و صلابت و اقتداری که در کلام و رفتار خود داشت ورق برگشت و کسانی  که هر از چند گاهی دم از حمله به ایران میزدند سر جای خود نشستند . آنهایی که ایران با سه سانتریفیوژ را تحمل نمی کردند و قصد لشکر کشی به خاک ایران را داشتند ، در قبال راه اندازی کامل چرخه هسته ای  نتوانستند ذره ای گستاخی در کلام داشته باشند و ایران را تهدید به حمله  نظامی کنند چون با کوچکترین تهدیدی محکمترین پاسخ را از رییس جمهور مقتدر ایران ، دکتر محمود احمدی نژاد می شنیدند. این عزتی که در جهان و بین مردم جهان برای ایران ایجاد شده بود همه و همه مرهون اقتداری بود که در آقای احمدی نژاد وجود داشت و به کل بدنه جامعه سرایت میکرد.این ها تمام عواملی بودند که کشورهای خرد و کوچکی مثل عربستان و دیگر کشورهای اطرافش جرات جسارت به ایران را نداشته باشند.

چه میشود که بعد از آن هشت سال پر از غرور دوباره مانند دوران اصلاحات جسارت ها به ما شروع میشود ؟ جوابش خیلی ساده است و ریشه در سست بودن و کوتاه آمدن مسئولان دولت ما دارد که در تمام مناسبت های  چند ماه گذشته بعد از روی کار آمدن دولت جدید به وضوح و با پالسهای روشن به قدرتهای پوشالی نمودار شده است و باعث شده است که اوبامایی که تا چند ماه پیش و در دولت مقتدر قبل جرات  به زبان آوردن کلامی که بوی خفیف کردن کشور ایران را بدهد نداشت، با این همه کوتاه آمدن و مذاکره کنندگان ما و دولت کنونی در قبال قدرتها پا را روی پا انداخته و چپ و راست از بودن تمام گزینه ها روی میز سخن میگوید و طوری سخن به زبان می آورد که انگار با طفیلی دارد صحبت میکند نه با کشور با عظمتی  چون ایران.

از این رو است که کشورهایی مانند عربستان به خود این اجازه را میدهند که با این وسعت به سفارت ایران حمله انتحاری کنند و این فجایع را به بار بیاورند .

به امید بازگشت دولت مقتدر به مسند حکومت ، از خدا طلب صبر میکنیم . انشاالله

/ 0 نظر / 8 بازدید