پرده کعبه مهمتراست یاپیراهن یوسف؟

وی ادامه داد: وقتی از او سؤال کردیم که چرا حرام است، گفت: حرام است (پاسخ و دلیلی نیاورد) از وی سؤال کردم که آیا قرآن خوانده‌ای؟ گفت بله. ادامه دادم آیا پیراهن حضرت یوسف مهم‌تر است یا پرده کعبه که او پاسخ داد پرده کعبه، به مأمور وهابی گفتم در قرآن آمده است که حضرت یوسف(علیه السلام) گفت پیراهن من را برای پدرم ببرید و بر چشمان او بیندازید تا شفا پیدا کند و آیه 93 سوره یوسف را که می‌فرماید: «اذْهَبُواْ بِقَمِیصِی هَذَا فَأَلْقُوهُ عَلَى وَجْهِ أَبِی یَأْتِ بَصِیرًا وَأْتُونِی بِأَهْلِکُمْ أَجْمَعِینَ؛ این پیراهن مرا ببرید و آن را بر چهره پدرم بیفکنید [تا] بینا شود و همه کسان خود را نزد من آورید»(آیه 93 سوره یوسف) برایش خواندم.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: در ادامه با اشاره به آیه 96 سوره یوسف که می‌فرماید: «فَلَمَّا أَن جَاء الْبَشِیرُ أَلْقَاهُ عَلَى وَجْهِهِ فَارْتَدَّ بَصِیرًا قَالَ أَلَمْ أَقُل لَّکُمْ إِنِّی أَعْلَمُ مِنَ اللّهِ مَا لاَ تَعْلَمُونَ؛ پس چون مژده‌‏رسان آمد آن پیراهن را بر چهره او انداخت پس بینا گردید گفت آیا به شما نگفتم که بى‏‌شک من از [عنایت] خدا چیزهایى مى‏‌دانم که شما نمى‌‏دانید».(آیه 96 سوره یوسف) به مأمور وهابی مسجدالحرام گفتم قرآن تصریح می‌کند که وقتی پیراهن را بر چشمان یعقوب(ع) انداختند او شفا یافت. اما او در پاسخ من مدعی شد که چنین آیه‌ای در قرآن وجود ندارد.

فقیهی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه از دانشجویان می‌خواهد از قرآن‌های مسجد‌الحرام بیاورند تا آیه مورد نظر را به مأمور وهابی نشان دهد، گفت: مناظره ما موجب جلب توجه اطرافیان و جمع شدن مردم به دور ما شد و در همین حین مأمور بالاتر وهابی (مأمورانی با عنوان مأمور امر به معروف که دوره‌های ویژه تبلیغ وهابیت و شبهه‌افکنی علیه سایر مذاهب را دیده‌اند) آمد و وقتی از جریان مطلع شد گفت: او رافضی (برخی برای توهین به شیعه و مطرح کردن این مسئله که شیعه از سنت برگشته است عنوان رافضی را به شیعیان نسبت می‌دهند) و دروغ‌گو است و به سرعت محل را ترک کردند.

وی ادامه داد: در موارد بسیار زیادی دانشجویان در مکه نزد ما می‌آیند و سؤال می‌کنند وهابیت که معتقد هستند تبرک حرام است پس چرا وقتی امام جماعتشان از مسجد خارج می‌شود به عبای وی دست می‌کشند و مأمورانشان هیچ چیزی به آنها نمی‌گویند؟ آیا فقط از دیدگاه آنها تبرک پرده کعبه حرام است؟

/ 0 نظر / 8 بازدید