آویشن مرهمی برای سرفه های شدید

یک متخصص طب سنتی درمان سرماخوردگی و کاهش دردهای ناشی از آن را به روش طب سنتی اعلام کرد و گفت: اگر فردی دچار سرفه‌های شدید، شد بهتر است هر یک ساعت یک قاشق مرباخوری دم کرده آویشن یا حریره‌ای از نشاسته، شکر و روغن بادام مصرف کند. 
به گزارش فرهنگ نیوز ، علی حسینی گفت: در فصل سرما، سرماخوردگی و سرفه شیوع پیدا می‌کند. بنابراین می توانیم با روش‌های طبیعی خود را از سرماخوردگی مصون نگه داریم. یکی از این روشها مصرف آجیل است. چون خشکباری مانند گردو، زردآلو، کشمش و میوه‌های خشک باعث می شود تا انرژی و احساس گرما کرده و رطوبت پوست را نیز حفظ کنیم.
 
وی ادامه داد: همچنین برای تقویت سیستم ایمنی بدن در این ایام که احتمال سرماخوردگی زیاد است، روزی 2 تا 3 حبه سیر قبل از غذا بهتر است مصرف شود.
 
حسینی گفت: مصرف چای سبز، علاوه بر ایجاد نشاط، گلودرد را برطرف می‌کند و مصرف آنتی اکسیدان‌ها و ویتامینها نیز بسیار توصیه می شود چون این ویتامین ها از جمله ویتامین C به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.آب گوجه فرنگی و هویج به عنوان مثال هم ویتامین c و هم آنتی اکسیدان دارد.
 
این متخصص طب سنتی تصریح کرد: اگر فردی که سرماخورده دچار سرفه های شدید هم شده بهتر است هر یک ساعت یک قاشق مرباخوری دم کرده آویشن مصرف کند یا حریره‌ای با نشاسته، شکر و روغن بادام شیرین تهیه و میل کند.
 
وی افزود: همچنین آش حاوی اسفناج و ماش پوست کنده و نیز آش جو با عناب یا حریره حاوی سبوس گندم، مغز بادام و عسل همه برای دوران سرماخوردگی مناسب هستند.
/ 0 نظر / 8 بازدید